[-Underground Bulgaria-]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Има ли свобода на словото?

4 posters

Go down

Има ли свобода на словото?

Има ли свобода на словото? I_vote_lcap33%Има ли свобода на словото? I_vote_rcap 33% 
[ 4 ]
Има ли свобода на словото? I_vote_lcap58%Има ли свобода на словото? I_vote_rcap 58% 
[ 7 ]
Има ли свобода на словото? I_vote_lcap8%Има ли свобода на словото? I_vote_rcap 8% 
[ 1 ]
 
Общо гласове : 12
Back
 
 

Има ли свобода на словото? Empty Има ли свобода на словото?

Писане by l3y Чет 25 Фев 2010 - 22:47

С death-thrashar си говорихме за правила,норми,граници,та стигнахме чак до бунтарството.Стигнахме и до няк'кво бегло заключение,че човек,ако иска да има пълна свобода на словото,то в много от случеите се приема като бунтар.
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Има ли свобода на словото? Empty Re: Има ли свобода на словото?

Писане by Vallez Пет 26 Фев 2010 - 0:53

Не мога да разбера, защо всички дуднат само за правата си, но не и за задълженията.
Да, имаш правото да говориш каквото искаш, и да, ще бъдеш държан отговорен за думите си.
Vallez
Vallez
UNDERUser

Lonely
Титла : sXe
Чист Брой мнения : 144
Join date : 09.12.2009

Върнете се в началото Go down

Има ли свобода на словото? Empty Re: Има ли свобода на словото?

Писане by death-thrashar Пет 26 Фев 2010 - 8:39

както казах и на l3y че ако не бях бунтар, по принцип ако не се борих с живота сега нямаше да си пишем.
за съжаление в българия специално няма и никога е нямало свобода на словото и по принцип каквато и да е свобода.
официално тия дето ни управляват се бият в гърдите че сега било демокрация, но истината е доста по-различна а именно че на народа като цяло са потъпкани правата и ако някой почне да се бори за правата си и по принцип за свободата си той става лош за обществото.
лично аз никога не съм приемал каквито и да е граници и норми и затова в много случаи съм черната овца, но не смятам заради нормите на обществото да стана като масовото стадо което според мен не е свободно а това са марионетки на които им дърпат конците и те правят кой каквото им каже.

пп:
извинявам се че толкова се разписах, но определено това е моето мнение дори и крайно да звучи.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Има ли свобода на словото? Empty Re: Има ли свобода на словото?

Писане by l3y Пет 26 Фев 2010 - 9:30

Vallez написа:
Да, имаш правото да говориш каквото искаш, и да, ще бъдеш държан отговорен за думите си.

Да,но по висшите си позволяват да го правят към по нисшите.
Примерно,отиваш с дъвка на училище и те карат да я махнеш,но ти не искаш да я махнеш,защото и преподавателя е с дъвка.В случея,ако си замълчиш и я фърлиш,си потъпкан и нямаш свобода на словото,дори и това да е защита на някакви минимални права
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Има ли свобода на словото? Empty Re: Има ли свобода на словото?

Писане by Vallez Пет 26 Фев 2010 - 10:50

Да, но в момента, в който някой преподавател ми застане насреща, и ми каже да си изключвам телефона, и след 5 минути му звънне телефона, му правя забележка, и повече не си спирам звука. По принцип, на учителите в училище изобщо не съм им мълчал, защото там имаш някакви права, които можеш да отстояваш, докато в университета не е така. Там избягвам да изпозлвам свободата на словото си често, защото всички знаем как стоят нещата. Но уви това е реалността в която живеем. Имам пълната свобода да им кажа каквото искам, но след това съм задължен да си нося последиците. И това е цената която се НАЛАГА да си плащаш, за това удоволствие. И тя определено е реална.
Vallez
Vallez
UNDERUser

Lonely
Титла : sXe
Чист Брой мнения : 144
Join date : 09.12.2009

Върнете се в началото Go down

Има ли свобода на словото? Empty Re: Има ли свобода на словото?

Писане by death-thrashar Пет 26 Фев 2010 - 12:57

Vallez написа:Да, но в момента, в който някой преподавател ми застане насреща, и ми каже да си изключвам телефона, и след 5 минути му звънне телефона, му правя забележка, и повече не си спирам звука. По принцип, на учителите в училище изобщо не съм им мълчал, защото там имаш някакви права, които можеш да отстояваш, докато в университета не е така. Там избягвам да изпозлвам свободата на словото си често, защото всички знаем как стоят нещата. Но уви това е реалността в която живеем. Имам пълната свобода да им кажа каквото искам, но след това съм задължен да си нося последиците. И това е цената която се НАЛАГА да си плащаш, за това удоволствие. И тя определено е реална.

да, цената е реална, но това е вид дискриминация защото онзи дето се мисли за по виш тъпче по-нисшия според него и си мисли че той в университета примерно като е на някакъв пост е голяма работа.
дискриминацията сама по себе си е за друга тема, но се препокрива и с тази че хората малко или много са дискриминирани един спрямо друг и оттам и свободата на словото е много ограничена.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Има ли свобода на словото? Empty Re: Има ли свобода на словото?

Писане by Vallez Пет 26 Фев 2010 - 18:56

Свободата е в правото на избор. Ти избираш дали да кажеш това което ти идва първоначално и да си понесеш последствията, или да си премълчиш и да оставиш нещата така. А последствия винаги трябва да има, независимо за добро или за зло. Не е свобода, да говориш каквото си искаш, но да няма последствия за теб. Все пак е посочено в конституцията, че тази свобода изключва "лъжите, клеветите" и не помня още какво. И ти за тях носиш отговорност и ще ти се държи сметка.
Vallez
Vallez
UNDERUser

Lonely
Титла : sXe
Чист Брой мнения : 144
Join date : 09.12.2009

Върнете се в началото Go down

Има ли свобода на словото? Empty Re: Има ли свобода на словото?

Писане by espoo Сря 10 Мар 2010 - 6:00

Е хубаво, представете си една масова анархия, какво щеше да остане от света? За всичко трябва да има последици, но понякога някои прекаляват с правилата, които налагат. Особено грозно е пък, когато те не ги спазват, а искат това от нас, както е с учител-ученик (мернах го в по предните постове) xD
espoo
espoo
UNDERUser

Angelic
Титла : чепик
Чист Брой мнения : 67
Join date : 07.03.2010
Age : 29
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Има ли свобода на словото? Empty Re: Има ли свобода на словото?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите