[-Underground Bulgaria-]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Съвършенството

+5
Geoff
syntheticity freak
Vallez
l3y
wimos
9 posters

Go down

Съвършенството Empty Съвършенството

Писане by wimos Сря 24 Фев 2010 - 19:01

В една от темите имаше няколко оффтопика, с някакви изказвания от сорта на "като порастна ще стана съвършен", "мен пъ не ме кефът съвършените неща", "медиите ми разправят за няк`ви съвършени неща, дет` за мене не са съвършени" и така нататъка... Та, понеже аз възприемам съвършенството за малко измислено понятие, ми стана интересно... Какво е съвършенството според вас? Кое може да бъде съвършено и кое не? Обичате ли съвършените неща/хора? Има ли съвършени хора? Можете ли да дадете пример за нещо съвършено, което знаете, че съществува... ама наистина... ? Ако да, виждали ли сте го на живо? Какво е то на допир tongue ? Общо взето, всичко съвършено, което ви хрумне Smile
wimos
wimos
UNDERUser

Artistic
Чист Брой мнения : 74
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by l3y Сря 24 Фев 2010 - 19:54

Сещам се баналния израз "няма безгрешни хора",което ги прави автоматично несъвършени(според някои).Е,може и да е така.
За мен няма съвършенни хора и неща,защото съвършенството е един вид граница.Съвършенството винаги се преусъвършенства с времето.Да си съвършен значи да си ненадминат човек,аз не съм чувал за такива индивиди.
За други съвършенството е като чувство.Примерно,хора харесващи екстремните неща,като скок от не знам си кой водопад,който е висок едиси колко км...Живеят на ръба между живота и смърта.Тоя ръб за тях е това съвършенсвто.
Сещам се и за други примери,но някой друг път за тях :)
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by Vallez Сря 24 Фев 2010 - 20:06

Аз съм съвършен, може да ме пробваш на допир.
Vallez
Vallez
UNDERUser

Lonely
Титла : sXe
Чист Брой мнения : 144
Join date : 09.12.2009

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by syntheticity freak Сря 24 Фев 2010 - 21:53

трий


Последната промяна е направена от syntheticity freak на Вто 8 Юни 2010 - 23:09; мнението е било променяно общо 2 пъти
avatar
syntheticity freak
UNDERUser

Amazed
Чист Брой мнения : 21
Join date : 11.02.2010

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by Geoff Сря 24 Фев 2010 - 22:15

Хората за мен не бива да се свързват много много с понятието.
Съвършена е... природата...атома,дърветата и космическата тъма...
А най-съвършеното за мен е... снежинката.. Smile
Geoff
Geoff
Modеrator

Undering
Титла : [-ЪндъP-]
Чист Брой мнения : 196
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by death-thrashar Сря 24 Фев 2010 - 22:23

за мен това понятие съвършенство не съществува, или по точно като понятие съществува, но нито има такъв човек, нито пък лично аз признавам съвършенството.
както по-горе wimos написа че мрази съвършенните неща аз напълно я подкрепям и мога да заявя на 100 процента че тези хора които примерно се фукат че са много съвършенни в същност са пълни неодачници.
не се стремя да търся това нито в хората, нито в заобикалящата ме природа, просто живея живота си и се радвам че съм адски несъвършен тип.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by wimos Сря 24 Фев 2010 - 22:37

death-thrashar написа:
както по-горе wimos написа че мрази съвършенните неща аз напълно я подкрепям
Много се радвам, че ме подкрепяш, но аз не мразя съвършенството. По-скоро не вярвам в напълно съвършените хора Wink
wimos
wimos
UNDERUser

Artistic
Чист Брой мнения : 74
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by l3y Сря 24 Фев 2010 - 22:44

@syntheticity freak

Т'ва,дет писа ти,не е съвършен човек,а факир.Ясно що не вярваш в любовта.
И все пак те питах,как мислиш да го постигнеш това съвършенство?Сега ми е още по-интересно да разбера формулата.
Думата съвършенство е граница,както писах в предния пост.Няма съвършен човек,защото винаги се усъвършенства с времето - както и да е.
И понеже темата е в "дискусии" ще ти напиша,че простия човек в баничарницата пред вас,примерно,е най-добрия баничар в твоя квартал/град.Той е съвършен в закуските и никой в тия рамки,които поставих,не може да му се опъне.Но това не важи примерно за моя град.И не,защото не го знам кой е,а защото пекарница в моя град може и да е по-усъвършенствана от тази във твоя град..

Друго - за много хора,а и за мен, думата "съвършенство" е идеал,дори и той да е личен.Под "личен" имам предвид "мечта".Малко са тия със сбъдната мечта(защото не полагат много усилия и нужното време),но малкия процент,осъществили мечтата си,са стигнали тази граница "съвършенство" и продължават да се усъвършенстват ( и то без да се усещат-повечето ) ,ако това е хоби,спорт и т.н...,защото обичат да го практикуват


Геоф успя да се изрази най-правилно.Напълно съм съгласен.Мисля,че с поста си уби темата :))
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by syntheticity freak Сря 24 Фев 2010 - 23:03

трий


Последната промяна е направена от syntheticity freak на Вто 8 Юни 2010 - 23:09; мнението е било променяно общо 1 път
avatar
syntheticity freak
UNDERUser

Amazed
Чист Брой мнения : 21
Join date : 11.02.2010

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by Vallez Сря 24 Фев 2010 - 23:17

За да можем да те познаем от далече като идваш.
Съвършенството... какво е това. Възприятието на даден човек за околността му. Било то човек, книга, сграда, козичка, оръжие etc. Вероятно, колкото хора има на този свят, толкова класификации за съвършенство ще има. Хората отдавна са си го казали, "всеки с вкуса си" и "разни хора, разни идеали". Нещо съвършено за теб, може да няма никаква стойност за мен. И това значи ли, че не е съвършенно в твоя свят? Ще завърша с една друга сентенция на Ницше: "What is the truth, but a lie agreed upon?
Vallez
Vallez
UNDERUser

Lonely
Титла : sXe
Чист Брой мнения : 144
Join date : 09.12.2009

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by l3y Сря 24 Фев 2010 - 23:40

syntheticity freak написа:нали постът на геоф убил темата, кво очакваш да пиша пък аз? Съвършенството Huh

нали "съвършеният човек", дето описах, не е никъв съвършен човек, а просто шмекер с шепа евтини трикчета? след като го определи така, за къв чеп ти е да знаеш как ще се превръщам в нещо такова?

Не знаех,че думата "факир" има и 3-то значение - шмекер,което означава : човек с евтини трикчета .

А иначе .. любопитно ми е.Просто исках да знам как ще постигнеш всичко това,че да станеш "съвършена"...че най-накрая да повярваш в думата любов.

Извинявам се,че засегнах и друга тема,но просто...и аз искам да съм "съвършен",а тя явно знае какво е нужно,за да бъда такъв :))
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by Gabaro Чет 25 Фев 2010 - 0:21

Съзнанието ми е съвършено! Звучи адски тъпо, ама го мисля и си вярвам!
Gabaro
Gabaro
UNDERUser

Chatty
Титла : Ботуширан козичкаджи
Чист Брой мнения : 139
Join date : 14.12.2009
Age : 38
Местожителство : Варна

http://www.last.fm/user/Gabaro

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by espoo Пон 8 Мар 2010 - 6:13

Е, всеки може да е съвършен в очите на някого, а в очите на друг да е измет, това е относително, както е с красотата : )
espoo
espoo
UNDERUser

Angelic
Титла : чепик
Чист Брой мнения : 67
Join date : 07.03.2010
Age : 29
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by mc_Martin Вто 9 Мар 2010 - 1:24

Съвършенството е навсякъде където има живот и енергия.
Съотношението 1,618... е съвършено, т.е. златното сечение, известно на древните египтяни, които така са построили пирамидите си (незнайно как са избрали такава пропорция) и доста други философи и математици са го преоткривали по различни начини То просто е навсякъде (като числото 23 clown).
Всъщност съвършенството се съдържа във водата. Оттам тръгва тази пропорция и оттам възприятията ни за красиво и завършено са свързани с нея.
mc_Martin
mc_Martin
UNDERUser

Grumpy
Титла : мозък
Чист Брой мнения : 103
Join date : 14.12.2009
Age : 41
Местожителство : Русе

Върнете се в началото Go down

Съвършенството Empty Re: Съвършенството

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите