[-Underground Bulgaria-]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Расизъм

+11
espoo
LOGOS
mc_Martin
_vrgn_lola_
Punkass
l3y
siqna
Diva Satanica
nochalga
death-thrashar
Annie
15 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Расизъм Empty Расизъм

Писане by Annie Пон 11 Яну 2010 - 3:22

http://vbox7.com/play:7bfa6ee7
http://vbox7.com/play:e88600ec

Какво мислите за расизма (особено този в България), влияе ли ви той по някакъв начин? Кое ви кара да застанете от едната страна на брега?
Според мен темата е обширна - почвайте Razz
Annie
Annie
UNDERUser

Brooding
Титла : John Silver
Чист Брой мнения : 121
Join date : 14.12.2009
Age : 33
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by death-thrashar Пон 11 Яну 2010 - 17:10

лично аз никога не съм бил расист, но няма да скрия че ненавиждам циганитеи веднага ще кажа защо.
циганите са едно малцинство, за съжаление на път да станат мнозинство което паразитира на гърба на останалите хора като крадът, убиват, изнасилват, мислят се за недосегаеми, не са образовани, не работят.
това провокира лично в мен омразата към тях.
и въпреки всичко не казвам че всичките цигани са паразити, в училище имахме една съученичка която си беше циганка, но момичето беше много образовано и дори след завършване кандидатства и я приеха студентка.
другото което не понасям в циганите е тяхната ниска да не кажа нулева хигиена, тези хора са направо като първобитните и покрай тях бъка от болести и всякакви такива зарази.
аз мисля че крайния расизъм не е мярката, но смятам че за появата на този расизъм в българия са виновни най-вече политиците ни защото те не правят нищо което да ограничи набезите на тези цигани а точно обратното, наскоро на една приятелка цигани и откраднали телефона и когато отишла в полицията полицаят и казал че знаят кои са но нищо не могат да направят.
има два варианта за решаването на този проблем според мен с циганите.
единият е те ако трябва насила да се ограмотяват, образоват и ако някой от тях наруши закона съответно да си плаща наравно с другите хора а не да е превилигирован само защото е ром.
вторият и по дръстичен вариант е хората да се вдигнат и да дадат на тези роми да разберат че не са всевластни.


пс: съжалявам че толкова се отплеснах, изказах мнението си относно расизма и за край пак ще повторя, не съм расист, но единственото малцинство което мразя са циганите.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by nochalga Пон 11 Яну 2010 - 19:26

Расизмът е голяма глупост! Според мен е проява на комплексарщина. Цветът на кожата е може би последното нещо, което определя характера на един човек (след зодиите Razz). Всичко е под кожата, според мен.
Относно циганите: допреди време и аз бях кофти настроен към тях. Но донякъде си промених мнението. Случвало ми се е да работя при цигани (монтирам ламиниран паркет, само да уточня) и досега само веднъж се случиха неприятни хора. Във всички останали случаи бяха много учтиви, тичаха след мен с кафета, дори споделяха обяда си с мен... Вярно, че сред циганите е голям процентът на мързеливите, крадливи, просещи и т.н. елементи, но измежду този етнос има и много добри хора, нека не ги заплюваме и тях, заради останалите!
nochalga
nochalga
UNDERUser

Crappy
Титла : Inka
Чист Брой мнения : 159
Join date : 15.12.2009

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by Diva Satanica Пон 11 Яну 2010 - 20:14

Както се казва - I don't discriminate, I hate everyone equally.. ((:

И аз съм против расизма, НО.. вече почти 2 години работя за евреи.. Вече започнах да смятам, че това, което се говори за тях, е вярно. Всичко. Особено когато те карат да се чувстваш адски безличен, незначителен, лесно заменим.. Rolling Eyes
avatar
Diva Satanica
UNDERUser

Insomnious
Чист Брой мнения : 48
Join date : 12.12.2009

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by siqna Пон 11 Яну 2010 - 22:41

не съм расистка, има хора и хора! циганите не ме дразнят..... за турците... и там ще кажа ИМА ХОРА И ХОРА ,но винаги как да кажа остава едно на ум. уважавам,обичам и помагам на всеки,който е заслужил уважението ми!
siqna
siqna
UNDERUser

Question
Чист Брой мнения : 111
Join date : 14.12.2009
Age : 35
Местожителство : варна- АспаруховоО

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by l3y Пон 11 Яну 2010 - 23:20

Имам един приятел.Той има една фланелка с надпис,който подкрепям.
Той гласи " не съм расист,но не съм и дълтонист "
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by nochalga Вто 12 Яну 2010 - 11:57

Само да вметна... турците не са различна раса от нас, така че спрямо тях няма как да бъдем расисти (освен ако не сме негроидни или монголоидни) Smile
nochalga
nochalga
UNDERUser

Crappy
Титла : Inka
Чист Брой мнения : 159
Join date : 15.12.2009

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by Punkass Вто 12 Яну 2010 - 12:45

nochalga написа:Само да вметна... турците не са различна раса от нас, така че спрямо тях няма как да бъдем расисти (освен ако не сме негроидни или монголоидни) Smile

Турците са отвратително племе. Патила съм си, няма по-гнусен народ.
Punkass
Punkass
Modеrator

Apelike
Титла : Lullaby
Чист Брой мнения : 137
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Търговище/София

http://www.sick-lullaby.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by l3y Сря 20 Яну 2010 - 20:40

Punkass написа:

Турците са отвратително племе. Патила съм си, няма по-гнусен народ.
Аз също.Да не говорим,че още една година ще уча сред тях....
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by _vrgn_lola_ Чет 21 Яну 2010 - 10:43

Преди година - две си мислих че нямам нищо против различните раси, етноси, малцинства и т.н., общувах с най-различни хора (от Африка, Азия и Турция) и честно казано за мен нямаше значение и разлика.. Но всичко се промени, когато една от най-добрите ми приятелки си хжана за "гадже" турчин. До тогава не бях предполагала че мога да изпитвам такава неприязъм към човек, който фактически нищо не ми е направил. Колкото и да се опитвах не можах да приема този човек и това е. Това което искам да кажа е, че не бих тръгнала по улиците да бия хората, защото изглеждат по различен начин или изповядват друга вяра, но също така не бих ги допуснала близо до себе си..
_vrgn_lola_
_vrgn_lola_
UNDERUser

Sweet tooth
Чист Брой мнения : 179
Join date : 14.12.2009

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by death-thrashar Чет 21 Яну 2010 - 11:23

ами аз не съм се сблъсквал много с турци, но от училище където учех и от приятели знам че наистина са отврат.
както казах по-горе в мой пост аз не съм расист, но има хора и хора. например от мой съученик знам че го прибиваха редовно турците от даскалото само защото е българин и му викали че след като той бил българин значи трябвало да им е роб и щом едно време сме им били роби днес пак щяло да е така.
искам да кажа че май сред малцинствата расизма е много повече отколкото при нас и това е много гадно щото от всичко най-много си патим ние българите.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by mc_Martin Чет 21 Яну 2010 - 14:54

Ако някой ми въздейства неприятно на сетивните възприятия, емоциите и енергийния ми баланс, сигурно няма го пребия, ама ще го отбягвам. Няма да ми е приятно да работя в един офис с мангал който се къпе в през неделя. Никой ароматизатор няма да може да смекчи мъките ми.
Между другото мразя скинари. Мразя фанатици и изпитвам лека до средна неприязън към досадни сектанти.
Имам двама-трима прители турци. Приятели са ми, защото по никой начин не намекват за произхода си нито за миналото, в което аз и те не са живяли. Традиционните неща си ги държат в семейството и не ги изнасят на показ. Става малко конфузно като си честитим примерно трети март и др. от сорта, ама не е мой проблем предполагам и техен също, щом се разбираме до момента. И те не са правили проблем. Просто трябва малко съобразителност. Не можеш да му речеш "Христос воскресе!". Не е нищо сложно или ограничаващо.

Един нов въпрос: Трябва ли да сме толерантни към гадните хора?
И една мисъл породена от мрачните дълбините на откачената ми гениалност: Циганин не се ражда, циганин се става.
mc_Martin
mc_Martin
UNDERUser

Grumpy
Титла : мозък
Чист Брой мнения : 103
Join date : 14.12.2009
Age : 41
Местожителство : Русе

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by death-thrashar Чет 21 Яну 2010 - 16:55

трябва ли да сме нетолерантни към гадните хора?
отговора ми твърдо да, защото ако не правим нищо те ще ни смачкат или най-малкото ще скапят денят ни, настроението и въобще енергииния баланс.
а относно дали циганин се става, има много българи примерно дето са по зле и от цигани, но също така родиш ли се циганин си оставаш циганин и нищо не се променя.
не съм видял досега циганин който да се е родил между тях и да не иска да е циганин или пък да не е със тяхния си манталитет.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by nochalga Чет 21 Яну 2010 - 19:29

mc_Martin написа:Циганин не се ражда, циганин се става.

Абсолютно съм съгласен. Макар по този начин, чрез нарицателното "циганин" (което използваме в негативен смисъл)да обиждаме всички цигани като цяло. Срещал съм много свестни цигани, един беше отличник в класа ми, сестра му слушаше Елвис Пресли и бяха супер културно семейство.
Виждал съм и добро, и лошо от циганите. Както и от българи. И от всякакви хора. Свикнах да не деля хората според етноса или цвета на кожата им, а според това, което представляват.
Относно нетолерирането на "гаднярите"... Тук вече всичко е субективизъм. За мен един човек може да е гадняр, но за друг - приятел, никога не може да има единен критерий... Може би законът..но дали има сред нас някой, който да го спазва на 100%?
nochalga
nochalga
UNDERUser

Crappy
Титла : Inka
Чист Брой мнения : 159
Join date : 15.12.2009

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by Punkass Пет 22 Яну 2010 - 9:24

_vrgn_lola_ написа:Това което искам да кажа е, че не бих тръгнала по улиците да бия хората, защото изглеждат по различен начин или изповядват друга вяра


Аз точно заради това ги мразя. Защото са били мои приятели, нападнали са ги зад гръб и под предтекста, че някой си бил казал нещо за брата на някой друг /макар че изобщо не се познаваха/ турците потрошиха моите приятели. Но в моя роден град в момента турците са преобладаващото население и спокойно можеш да умреш от страх ако слезеш сам по средата на деня към центъра...

Да не говоря, че и мен ме е удрял турчин, защото се опитвах да му обясня, че приятелят ми, който удариха защото го сбъркаха за друг, не е виновен за нищо. От удара ме събори на земята, да не говорим, че предлагаше на другите фесове да ме хвърлят във фонтана..
Та такива ми ти работи. Не съм си втълпила да съм расистка, турците ме направиха такава.
Punkass
Punkass
Modеrator

Apelike
Титла : Lullaby
Чист Брой мнения : 137
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Търговище/София

http://www.sick-lullaby.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by nochalga Пет 22 Яну 2010 - 14:11

Това е наистина ужасно, което разказваш, Punkass и наистина трябва да се обърне внимание на проблема.

Но пак да кажа - турците не са друга раса, затова отношенията помежду ни не са на расова основа. Те са друг етнос, друга нация, друга религия, ако щете, но не и друга раса. Казвам го не за да се заяждам, просто темата е различна. Няма да е зле да се пусне отделна тема и по този въпрос, между другото.
nochalga
nochalga
UNDERUser

Crappy
Титла : Inka
Чист Брой мнения : 159
Join date : 15.12.2009

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by mc_Martin Пет 22 Яну 2010 - 14:20

Ех! Лоша работа silent
mc_Martin
mc_Martin
UNDERUser

Grumpy
Титла : мозък
Чист Брой мнения : 103
Join date : 14.12.2009
Age : 41
Местожителство : Русе

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by LOGOS Пет 22 Яну 2010 - 16:49

На света бели най-много мразя мангали и расисти.
Това е една шегичка която ползвам, когато ме питат дали съм расист. Израстнах в обстановка в която се научих, че мангалите не са племе на което може да се вярва. За тези от Варна ще кажа, че съм от Аспарухово и много бой съм ял Smile.
За хората които се чудят защо казвам мангал, а не ром ще кажа: Извинете ме но рома се пие и върви с чай Wink.
По глобално погледнато разделям света така: жълтури, чалми, опушлеци и бели.
LOGOS
LOGOS
Administrator

Undering
Титла : [-ЪндъР-]
Бан Брой мнения : 341
Join date : 05.12.2009
Age : 35
Местожителство : Варна мн. ясно

http://chigot.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by espoo Съб 13 Мар 2010 - 1:45

Е за турците... всеки, който се чувства истински българин е поне малко националист, а това го причислява автоматично, към онези с историческите предрасъдаци... т.е няма какво да обсъждаме : ) Нормално е повечето от нас да таят някаква омраза или ненавист. Аз лично ги МРАЗЯ, може би е крайно, но не ми пука. Не бих убила човек, но турчин - да. Относно расизма, не се чувствам такава, а непрекъснато ми го казват, не е така. Е, не харесвам повечето цигани, тези, които грабят по селата, онези по гетата, 97те (г/д) %, които живеят по -незаконно от бурен, жалко е, когато пари от държавата изтичат за помощи на циганки с 20 деца, които се водят без мъж, защото нямат граждански брак, а иначе са дигнали сватба от 3 дена, а сега бачкат като джепчии. Това и ми напомня как избеснях, когато по новините даваха за българка, без постоянно жилище, без баща на детето си, което беше на годинка-2 и не получава нищо от държавата....но това вече е несправедливост, примери много... накратко това, което мисля е, че циганина си е циганин (естсествено има изключения =] )
espoo
espoo
UNDERUser

Angelic
Титла : чепик
Чист Брой мнения : 67
Join date : 07.03.2010
Age : 29
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by Vallez Съб 13 Мар 2010 - 9:47

Който и къвто да е, не ми пука. Никой не може да ме убеди че не обичам страната си. Но преди всичко преценявам първо човека, поске го гледам какъв е по националност, щото колкото турци, толкова цигани, толкова и българи има измет дето само гледат как да те проебат, и никой не може да ме убеди в обратното. Да, имам едно наум, но никога не го показвам, и гледам да се абстрахирам от него, но то е остатък от по-глупавите ми години.
Vallez
Vallez
UNDERUser

Lonely
Титла : sXe
Чист Брой мнения : 144
Join date : 09.12.2009

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by Polly Нед 21 Мар 2010 - 10:24

Ако човекът е кофти и с изкривена ценностна система, то няма значение дали е българин, циганин или турчин (на националности го подхванах, но това са ми преките наблюдения). Имам както приятели цигани, така и турци такива и всичко е до средата и възпитанието. Не може да живеем в 21 век, да се изживяваме като много глобализирани и "едно голямо село" и същевременно да си влачим ценности отпреди 2 века "вас ви мразим, вас не толкова, вас ви търпим, защото имаме полза"... това е за целия свят... Надявам се да е ясна гледната ми точка. Нямам нищо против хората с предразсъдъци, но крайните расистки идеи са излишна работа.
Polly
Polly
UNDERUser

Amazed
Титла : daydream believer
Чист Брой мнения : 30
Join date : 04.03.2010
Age : 34

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by nochalga Нед 21 Мар 2010 - 23:42

Все още не мога да разбера защо намесвате расизма с турците... Виждал съм турци по-бели от повечето българи Smile
nochalga
nochalga
UNDERUser

Crappy
Титла : Inka
Чист Брой мнения : 159
Join date : 15.12.2009

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by l3y Пон 22 Мар 2010 - 0:49

Nochalga,релитията е различна.500 години робство... от там идват нещата

циганин-ром-турчин.
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by syntheticity freak Пон 22 Мар 2010 - 15:29

трий


Последната промяна е направена от syntheticity freak на Вто 8 Юни 2010 - 23:08; мнението е било променяно общо 2 пъти
avatar
syntheticity freak
UNDERUser

Amazed
Чист Брой мнения : 21
Join date : 11.02.2010

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by nochalga Пон 22 Мар 2010 - 23:28

Синтетичен изрод, на теб пък негрите ли са ти виновни за нещастието?

Лей, какво е общото между раса и религия? Чернокожи християни има, както и бели мюсюлмани. Темата е расизъм, не джихад Wink
nochalga
nochalga
UNDERUser

Crappy
Титла : Inka
Чист Брой мнения : 159
Join date : 15.12.2009

Върнете се в началото Go down

Расизъм Empty Re: Расизъм

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите