[-Underground Bulgaria-]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Приятел' Какво разбирате под това?

+3
Geoff
death-thrashar
Darkness_demoN
7 posters

Go down

'Приятел' Какво разбирате под това? Empty 'Приятел' Какво разбирате под това?

Писане by Darkness_demoN Чет 24 Дек 2009 - 1:59

Какво за вас означава думата 'приятел', имате ли истински приятели и по какво разбирате че те са ви истинските приятели?
Ако желаете дайте примери Smile
Общо взето всичко свързано със приятелството.
Darkness_demoN
Darkness_demoN
Administrator

Musical
Титла : Човек с ограничено м
Бан Брой мнения : 535
Join date : 04.12.2009
Местожителство : Някъде там

http://underbg.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

'Приятел' Какво разбирате под това? Empty Re: 'Приятел' Какво разбирате под това?

Писане by death-thrashar Чет 24 Дек 2009 - 7:49

ами аз лично под приятел разбирам следното.
човек който и в добро и в лошо е готов да скочи в огъня заради теб, както и ти заради него, който те приема такъв какъвто си със всичките ти положителни черти и недостатъци, който истински ти вярва както и ти на него и знаеш че каквото и да стане винаги този човек ще е зад теб.
който винаги е готов да ти помогне независимо от време и място.
лично аз имам малко истински приятели, но определено ги имам и те са ми доказали през годините че са такива.
когато скитах преди 5 години из варна като бездомник вечер един от мойте хора беше постоянно с мен, въпреки че той можеше да си отиде в тях и да си легне в леглото, но той реши че щом аз съм навънка и съм принуден да съм в тази ситуация и той ще е с мен.
с този човек израснахме от малки заедно и до днес сме адски добри приятели.
малко хора могат да се нарекат приятели, човек може да има много познати и много малко приятели.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

'Приятел' Какво разбирате под това? Empty Re: 'Приятел' Какво разбирате под това?

Писане by Geoff Чет 7 Яну 2010 - 16:25

В едно интервю по Тази сутрин,бтв, Астор каза че Приятел,то това е човек на когото можеш да разчиташ,колкото ималко да е нещото за което можеш да разчиташ,то в мига в който му се обадиш,човека да реаргира адекватно и да помогне...
Но това е смо една част от определнието на "Приятел"...
Смея да твърдя,че имам приятели,макар и малко,смятам че и след 10 години да се видим и чуем,те ще продължават да са ми такива.
За да ти е "Приятел" един човек не е нужно да се познавате от купища години,да сте изживели какво ли не заедно или да имате общ кръг от познати... Приятелството е като влюбването,това е химия която става на мига,но за радост трае много повече от влюбването...
Geoff
Geoff
Modеrator

Undering
Титла : [-ЪндъP-]
Чист Брой мнения : 196
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

'Приятел' Какво разбирате под това? Empty Re: 'Приятел' Какво разбирате под това?

Писане by siqna Сря 13 Яну 2010 - 23:20

"Обикновените приятели
никога не са ме ме виждали да плача.
Истинските приятели
имат рамо, подгизнало от сълзите ми.


Обикновените приятели
не знаят малкото име на най-близкия ми човек.
Истинските приятели
имат номера на телефона му в тефтерчетата си.


Обикновените приятели
носят бутилка вино на купоните, които правя.
Истинските приятели
идват по-рано, за да ми помогнат в подготовката,
и остават до по-късно, за да ми помогнат с почистването.


Обикновените приятели
се сърдят, когато им звъня след като са си легнали.
Истинските приятели
питат, защо ми е отнело толкова време да им позвъня.


Обикновените приятели
се стремят да говорят за моите проблеми.
Истинските приятели
се стремят да ми помогнат да се справя с проблемите си.


Обикновените приятели
гадаят за моите любовни истории.
Истинските приятели
знаят толкова много подробности,
че ако не бяха истински, можеха да ме шантажират с това.


Обикновените приятели,
когато ме посещават се държат като гости.
Истинските приятели
отварят хладилника и се обслужват сами.

Обикновените приятели
мислят, че с приятелството ни е свършено,
когато имаме разногласия.
Истинските приятели
знаят, че няма истинско приятелство,
ако не сме имали разногласия.


Обикновените приятели
очакват винаги да съм до тях, когато имат нужда от мен.
Истинските приятели
очакват винаги да са до мен, когато имам нужда от тях."
siqna
siqna
UNDERUser

Question
Чист Брой мнения : 111
Join date : 14.12.2009
Age : 35
Местожителство : варна- АспаруховоО

Върнете се в началото Go down

'Приятел' Какво разбирате под това? Empty Re: 'Приятел' Какво разбирате под това?

Писане by l3y Сря 13 Яну 2010 - 23:59

Приятелят е този,който мисли преди да действа.Това със Сисито си го говорихме до колкото помня : )

Иначе моите разбирания за Добрия приятел са малко по-различни от на повечето.Смятам,че Добрият приятел е една много малка общност от хора,от специални хора.Всички те правят идиалния приятел.Това е така,защото неможеда очакваме от един приятел да направи всичко за нас.Да се хвърля в огъня или пък когато му свирнем в нужда,той винаги да се отзове.Не може да очакваме невъзможното от някого.По-скоро да очакваме всичко,което му е по силите : )
Добрият приятел би те предпазил да не влезеш в огъня или да те изкара от там,от колкото да влизаме всички заедно и да се питаме " ами сега на къде ? "
Тук се сещам за " Един за всички-всички за един ".Ако един отиде на бесилото това значе ли,че всички трябва да се избесят само защото са под общия знаменател "Приятел".

Това с огъня е малко буквално и преувеличено
В случея с бесилото ще го дам пак за пример:
Биха рискували себе си за да го спасят.Е,верно е,че ще им е жечко на гъза,но знаят за какво и кого го правят.А ако Добрият приятел падне в огъня,това е,защото не са мислили преди да действат.


Както и да е.Разчитам първо на себе си и след това на останалите,ако има нужда.Аз съм от тоя тип хора,които обичат да помагат и предпочитат сами да се оправят.
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

'Приятел' Какво разбирате под това? Empty Re: 'Приятел' Какво разбирате под това?

Писане by espoo Вто 23 Мар 2010 - 18:03

Аз много хора наричам мой приятели, просто ей така, но си знам кои са истинските. Това са тези, които ме разбират, изслушват, дават съвет, а не просто ме критикуват или се "любуват" на лафовете ми за минаване на времето. Тези, които оценяват, какво правя за тях и отвръщат със същото, защото аз съм човек, който се раздава и съм винаги готова да помогна, в каквото и да е, но често се разочаровам от използвачи, лицемери, които остават с впечетлението, че аз съм много добро и всеотдайно същество, и ще си ме въртят на пръста, но се удрят в стена бетон и остават замазни там с илюзиите си xD

Миналата година, когато учех в предното си у-ще и там бяхме сформирали една групичка, аз и още три момичета бяхме много близки. От тази година, когато всички сме разпръснати и учим далеч една от друга общувам само с едното момиче от тези три. Не, защото не искам, а защото те не искат... така де... "нямали" време... Обаче едната винаги има време, когато й трябвам по литература или за някой нотен текст, понеже я мързи да цъкне в нета и да се образова : ) Някой ден и тя ще се замаже на бетона и съм убедена че няма да има шпакла, която да я изстърже от там : )

Често отстрани такива сцени изглеждат много жалки, но това е друга тема, да се върнем на същинската част xD = >

"Истинското приятелство настъпва, тогава, когато мълчанието стане приятно"
espoo
espoo
UNDERUser

Angelic
Титла : чепик
Чист Брой мнения : 67
Join date : 07.03.2010
Age : 29
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

'Приятел' Какво разбирате под това? Empty Re: 'Приятел' Какво разбирате под това?

Писане by LOGOS Чет 25 Мар 2010 - 18:00

Приятелите са тези, които идват, когато всички други си отиват.
LOGOS
LOGOS
Administrator

Undering
Титла : [-ЪндъР-]
Бан Брой мнения : 341
Join date : 05.12.2009
Age : 35
Местожителство : Варна мн. ясно

http://chigot.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

'Приятел' Какво разбирате под това? Empty Re: 'Приятел' Какво разбирате под това?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите